Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn
kn9753
10752
Dkn10
#
1032
E8
83
987432
#
EK976
D102
kn4
EK6
#
D854
K64
EKD96
5

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N49846
S49846
Ö94596
V94596
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4D Ö-3 E 500 42.0/0.0
Daniel Matus - Mats Andersson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 1NTD Ö-2 E 300 40.0/2.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Thomas Davy - Karen Nielsen 2D S= 10 180 38.0/4.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bo Månsson - Sonja Christensson 3 S= E 110 35.0/7.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S= 2 110 35.0/7.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3D Ö-1 E 100 32.0/10.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-1 D 50 23.0/19.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Karin Sjögren - Helen Roos 2 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Mona Andersson - Anita Olofsson 3 Ö-1 E 50 23.0/19.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-1 2 -100 13.0/29.0
Mats Holm - Svante Berglund Anitha Lindgren - Marian Krook 3 S-1 10 -100 13.0/29.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V= 5 -110 9.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö= E -110 9.0/33.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT Ö+1 E -120 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Nancy Thern - Helena Cewers Mikael Palade - Lennart Tenland 3 Ö= E -140 2.0/40.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl     - 24.9/-