Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Dkn92
9852
E982
3
#
K105
ED103
K75
D106
#
87
6
Dkn6
kn987542
#
E643
Kkn74
1043
EK

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N47776
S47776
Ö96657
V96657
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT S+2 10 150 42.0/0.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT S+1 6 120 39.0/3.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mikael Palade - Lennart Tenland 1NT S+1 5 120 39.0/3.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mona Andersson - Anita Olofsson 2 S= 5 110 36.0/6.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-2 2 100 33.0/9.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4D Ö-1 10 100 33.0/9.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 1NT S= 3 90 30.0/12.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N-1 Kn -100 22.0/20.0
Mats Holm - Svante Berglund Karin Sjögren - Helen Roos 2 S-1 6 -100 22.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-1 6 -100 22.0/20.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 S-1 5 -100 22.0/20.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2 S-1 D -100 22.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gun Bellander - Yvonne Tolf 2 S-1 5 -100 22.0/20.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Nancy Thern - Helena Cewers 3 S-1 5 -100 22.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö= 7 -110 12.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö= E -110 12.0/30.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+1 10 -110 12.0/30.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 S-2 5 -200 7.0/35.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S-2 6 -200 7.0/35.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 N-3 2 -300 3.0/39.0
Daniel Matus - Mats Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N-3 3 -300 3.0/39.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-4 6 -400 0.0/42.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard     - -/25.1