Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
Kkn93
65
D109
10654
#
54
Ekn87
EK632
Kkn
#
D102
432
kn854
982
#
E876
KD109
7
ED73

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N95797
S95797
Ö48646
V48646
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Ingrid Wallin - Ann Lange 3D V-2 6 500 42.0/0.0
Karin Sjögren - Helen Roos Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V-2 K 200 40.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nancy Thern - Helena Cewers 2 N+2 Kn 170 38.0/4.0
Daniel Matus - Mats Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N+1 3 140 32.0/10.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 N+1 Kn 140 32.0/10.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N= Kn 140 32.0/10.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S= E 140 32.0/10.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 N= 6 140 32.0/10.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 S= E 110 24.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1 N+1 5 110 24.0/18.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N= Kn 110 24.0/18.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V-1 9 100 18.0/24.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V-1 2 100 18.0/24.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V-1 7 100 18.0/24.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-1 4 -50 12.0/30.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Mats Holm - Svante Berglund 3 N-1 5 -50 12.0/30.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bo Månsson - Sonja Christensson 2 N-1 2 -50 12.0/30.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 Ö= 5 -90 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V= 3 -90 6.0/36.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 1NT V= 3 -90 6.0/36.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 N-2 5 -100 2.0/40.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Sanna Clementsson - Klas Bellander 1NT N-4 6 -200 0.0/42.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - -/23.3