Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
alla i zon
#
KD96
K75
ED863
5
#
kn1072
E932

87643
#
E5
D64
Kkn10972
109
#
843
kn108
54
EKDkn2

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N86778
S86778
Ö46654
V57665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Mats Holm - Svante Berglund 3NT N= 6 600 42.0/0.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2D V-2 E 500 40.0/2.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö-3 K 300 38.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö-2 E 200 33.0/9.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-2 5 200 33.0/9.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö-2 E 200 33.0/9.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö-2 E 200 33.0/9.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= D 140 28.0/14.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Daniel Matus - Mats Andersson 2NT N= 3 120 26.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sanna Clementsson - Klas Bellander 3NT N-1 K -100 17.0/25.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N-1 9 -100 17.0/25.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N-1 Kn -100 17.0/25.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N-1 10 -100 17.0/25.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-1 2 -100 17.0/25.0
Nancy Thern - Helena Cewers Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3NT N-1 9 -100 17.0/25.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N-1 9 -100 17.0/25.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N-1 Kn -100 17.0/25.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 N-2 Kn -200 6.0/36.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N-2 9 -200 6.0/36.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 S-2 E -200 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S-3 2 -300 1.0/41.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3 N-3 10 -300 1.0/41.0
Mikael Palade - Lennart Tenland     - 30.4/-