Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E94
ED3
KD95
E76
#
K3
K8
kn7642
K943
#
D10865
kn105
E103
kn10
#
kn72
97642
8
D852

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N75866
S75866
Ö57567
V68567
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 S= 9 420 36/0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 S+1 6 170 34/2
Marianne Andersson - Eva Landin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S= 3 140 32/4
Hans Ryning - Gösta Wiik Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 1 N= 10 70 29/7
Britt Lindberg - Hans Antolin Bodil Wikström - Roger Bergforsen 1 N= Kn 70 29/7
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT N-1 6 -50 23/13
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 1NT N-1 6 -50 23/13
Gun Bellander - Yvonne Tolf Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 2 N-1 Kn -50 23/13
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1 N-1 Kn -50 23/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 1 N-2 Kn -100 17/19
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT N-2 6 -100 17/19
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT V+1 5 -120 14/22
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT N-3 6 -150 8/28
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1 N-3 6 -150 8/28
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Jan Clementsson - Lars Becklén 2NT N-3 5 -150 8/28
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Louise Grandinsson - Christina Leander 3 N-3 8 -150 8/28
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2NT N-3 8 -150 8/28
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 2NT S-4 5 -200 1/35
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1 N-4 5 -200 1/35