Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn92
984
10976
873
#
D7543
kn72
K5
K106
#
E108
E10
D32
kn9542
#
K6
KD653
Ekn84
ED

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N47744
S47744
Ö95698
V95597
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunilla Wallin - Elsie Hägg 2NT S+1 6 150 36/0
Britt Lindberg - Hans Antolin Hans Ryning - Gösta Wiik 3 S= 6 140 33/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 1 S+2 7 140 33/3
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Gunlis Åberg - Torgny Olsson 1 S+1 5 110 27/9
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 S= 6 110 27/9
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Birgit Hartman - Elsa Olsson 1 S+1 4 110 27/9
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 1 S+1 6 110 27/9
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S-1 6 -50 19/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 S-1 K -50 19/17
Jan Clementsson - Lars Becklén Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 S-1 3 -50 19/17
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 S-1 K -50 19/17
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3D S-1 3 -100 12/24
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 S-2 6 -100 12/24
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S-2 4 -100 12/24
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 3 V= 9 -140 6/30
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3 V= 2 -140 6/30
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V= 7 -140 6/30
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2NT S-3 4 -150 2/34
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Marianne Andersson - Eva Landin 4D S-3 5 -500 0/36