Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E943
E65
10863
E4
#
KDkn87
kn93
942
Dkn
#
65
KD1042
D7
K963
#
102
87
EKkn5
108752

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N89577
S89577
Ö53866
V53866
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 N+1 K 130 35/1
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 N= K 130 35/1
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Gun Bellander - Yvonne Tolf 3 N= K 110 30/6
Britt Lindberg - Hans Antolin Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N= 2 110 30/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 S= 3 110 30/6
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3 Ö-1 E 100 19/17
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö-1 10 100 19/17
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö-1 K 100 19/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3 Ö-1 E 100 19/17
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 Ö-1 E 100 19/17
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 E 100 19/17
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 Ö-1 E 100 19/17
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 Ö-1 E 100 19/17
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT S= K 90 9/27
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 2 S= Kn 90 9/27
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Louise Grandinsson - Christina Leander Pass   6/30
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Milan Korac - Tomas Lindqvist 2 Ö= E -110 2/34
Marianne Andersson - Eva Landin Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 2 Ö= K -110 2/34
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 Ö= E -110 2/34