Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E
EKkn8
K8
D109652
#
kn8753
6
kn1094
Kkn7
#
KD2
1042
ED7653
3
#
10964
D9753
2
E84

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N1041147
S1031147
Ö28296
V28296
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N+1 3 450 33/3
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 S+1 Kn 450 33/3
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 S+1 Kn 450 33/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 4 S+1 Kn 450 33/3
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Gun Bellander - Yvonne Tolf 4 S= Kn 420 22/14
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S= Kn 420 22/14
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 S= Kn 420 22/14
Britt Lindberg - Hans Antolin Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 N= Kn 420 22/14
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 S= 4 420 22/14
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 4 S= Kn 420 22/14
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 S= 4 420 22/14
Birgit Hartman - Elsa Olsson Håkan Stenfot - Mari Segerberg 5 Ö-2 D 200 14/22
Hans Ryning - Gösta Wiik Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3 S+1 Kn 170 12/24
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 S= Kn 140 10/26
Louise Grandinsson - Christina Leander Marianne Andersson - Eva Landin 4 S-1 Kn -50 6/30
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 N-1 Kn -50 6/30
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 Kn -50 6/30
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 S-2 Kn -100 2/34
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Jan Clementsson - Lars Becklén 2 Ö+2 E -130 0/36