Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E10632
kn
EK10875
2
#
KD5
EK64
kn2
KD73
#
kn87
953
94
kn9654
#
94
D10872
D63
E108

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N5118108
S5118108
Ö72535
V72535
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3NTD V-5 E 1100 36/0
Britt Lindberg - Hans Antolin Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4D N= 5 710 33/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4D S= E 710 33/3
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Marianne Andersson - Eva Landin 3NT S= 7 600 30/6
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 5D V-3 E 500 28/8
Milan Korac - Tomas Lindqvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+2 9 170 26/10
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 N+2 3 150 19/17
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun Bellander - Yvonne Tolf 3 N+2 6 150 19/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3 N+2 Kn 150 19/17
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 N+2 5 150 19/17
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3 N+2 4 150 19/17
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N+2 5 150 19/17
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 S= 3 140 12/24
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Louise Grandinsson - Christina Leander 2 N+2 3 130 10/26
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT V-2 E 100 7/29
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V-2 E 100 7/29
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 3NT S-1 3 -100 3/33
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Irene Nilsén - Gunvor Dieden 2 S-1 E -100 3/33
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT S-2 3 -200 0/36