Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
85
987
D104
KD974
#
763
kn65
Ekn86
E62
#
E10
EKD4
K9752
108
#
KDkn942
1032
3
kn53

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N53363
S53363
Ö7101068
V7101068
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 6 Ö-2 K 100 35/1
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Irene Nilsén - Gunvor Dieden 5 Ö-2 K 100 35/1
Milan Korac - Tomas Lindqvist Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT Ö-1 K 50 26/10
Gun Bellander - Yvonne Tolf Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT V-1 7 50 26/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 5 Ö-1 K 50 26/10
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT V-1 7 50 26/10
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 5 Ö-1 K 50 26/10
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 5 Ö-1 K 50 26/10
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Louise Grandinsson - Christina Leander 5 Ö-1 K 50 26/10
Hans Ryning - Gösta Wiik Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 Ö= K -130 11/25
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Britt Lindberg - Hans Antolin 4 Ö= K -130 11/25
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 4 Ö= K -130 11/25
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 Ö= K -130 11/25
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 Ö= K -130 11/25
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 Ö= K -130 11/25
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Marianne Andersson - Eva Landin 4 Ö= K -130 11/25
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 Ö+1 K -130 11/25
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT Ö+2 9 -460 1/35
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö+2 K -460 1/35