Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Ekn
Ekn1084
D53
865
#
KD1074
65
Ekn10
EK9
#
9852
73
876
D1073
#
63
KD92
K942
kn42

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N47746
S47746
Ö96696
V96696
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Gösta Wiik Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 1NT V-2 4 200 34/2
Britt Lindberg - Hans Antolin Bodil Wikström - Roger Bergforsen 1NT V-2 8 200 34/2
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NT V-2 4 200 34/2
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 5 140 30/6
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3 V-1 E 100 27/9
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V-1 10 100 27/9
Marianne Andersson - Eva Landin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V= 10 -90 24/12
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N-1 2 -100 21/15
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Louise Grandinsson - Christina Leander 3 N-1 5 -100 21/15
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3 Ö= E -140 15/21
Gun Bellander - Yvonne Tolf Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3 V= E -140 15/21
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 V= E -140 15/21
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Jan Clementsson - Lars Becklén 3 V= E -140 15/21
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 3 V+1 3 -170 10/26
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 N-2 3 -200 5/31
Birgit Hartman - Elsa Olsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N-2 9 -200 5/31
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N-2 9 -200 5/31
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 N-2 9 -200 5/31
Marianne Servin - Ulla Öberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 4D N-3 9 -800 0/36