Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
D5
54
EK7542
1043
?
kn10
KD76
63
EK872
?
K876
Ekn1098
D98
6
?
E9432
32
kn10
Dkn95

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N57264
S57264
Ö861078
V861078
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Andersson - Eva Landin Håkan Stenfot - Mari Segerberg 4 Ö-1 Kn 50 35/1
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V-1 E 50 35/1
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö= Kn -140 32/4
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 Ö+2 D -170 26/10
Britt Lindberg - Hans Antolin Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 Ö+2 Kn -170 26/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 Ö+2 D -170 26/10
Louise Grandinsson - Christina Leander Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 V+1 E -170 26/10
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 Ö+2 Kn -170 26/10
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 Ö= Kn -420 15/21
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 Ö= Kn -420 15/21
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 Ö= Kn -420 15/21
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö= Kn -420 15/21
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 Ö= 10 -420 15/21
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 Ö= E -420 15/21
Milan Korac - Tomas Lindqvist Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 4 V+1 E -450 4/32
Gun Bellander - Yvonne Tolf Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 Ö+1 E -450 4/32
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 Ö+1 E -450 4/32
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+1 Kn -450 4/32
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan Clementsson - Lars Becklén 4 Ö+1 E -450 4/32