Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
D1043
5
98
Dkn10853
#
EKkn6
K9742
D63
9
#
98752
D1083
1052
2
#

Ekn6
EKkn74
EK764

Optimalt kontrakt: 7 N= 1440
 NT
N1311669
S1311669
Ö01663
V01663
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun Bellander - Gunlis Åberg 6D S+1 E 1190 46/0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 6 S+1 E 940 41/5
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan Clementsson - Lars Becklén 6 S+1 E 940 41/5
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Milan Korac - Yvonne Tolf 6 S+1 E 940 41/5
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Jan Öhman - Gunnar Olsson 6 S+1 K 940 41/5
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+2 9 460 35/11
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT S+2 E 460 35/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 S+2 E 440 24/22
Göran Ekelund - Hans Mattsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 S+2 E 440 24/22
Magnus Friberg - Karen Nielsen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 S+2 K 440 24/22
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 5 N+2 E 440 24/22
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5 S+2 E 440 24/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 S+2 E 440 24/22
Anitha Lindgren - Marian Krook Håkan Myrhagen - Peter Moricz 5 S+2 E 440 24/22
Jan Schneider - Ester Schneider Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 5 S+2 E 440 24/22
Björn Karlsson - Ann Bomark Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N+2 D 440 24/22
Mona Andersson - Anita Olofsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 5 S+1 E 420 14/32
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S= E 400 11/35
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S= 4 400 11/35
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3 S+4 E 190 8/38
Sonja Christensson - Bo Månsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 S+3 E 170 4/42
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+3 E 170 4/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S+2 E 170 4/42
Inga Derving - Ulla Nilborn Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 S+2 9 150 0/46