Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
10963
EKkn6
7
10862
#
Kkn4
9754
KDkn2
D9
#
E875
D83
E863
54
#
D2
102
10954
EKkn73

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N105666
S105666
Ö38776
V38776
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 V-3 7 150 45/1
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Myrhagen - Peter Moricz 1NT V-3 6 150 45/1
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 S= K 130 42/4
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+1 2 110 40/6
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V-2 6 100 36/10
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V-2 E 100 36/10
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT V-2 6 100 36/10
Göran Ekelund - Hans Mattsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 V-1 E 50 26/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö-1 E 50 26/20
Milan Korac - Yvonne Tolf Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 V-1 E 50 26/20
Gun Bellander - Gunlis Åberg Magnus Friberg - Karen Nielsen 3 Ö-1 E 50 26/20
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V-1 E 50 26/20
Inga Derving - Ulla Nilborn Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 E 50 26/20
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 E 50 26/20
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Pass   17/29
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Karin Andrée - Agneta Dunemark Pass   17/29
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-1 K -50 14/32
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Schneider - Ester Schneider 1NT V= E -90 11/35
Agneta Johansson - Lars Svensson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 V= E -90 11/35
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= E -110 7/39
Jan Öhman - Gunnar Olsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3 V= E -110 7/39
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Clementsson - Lars Becklén 1NT V+1 E -120 2/44
Nina Nilsson - Jane Brändemar Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+1 E -120 2/44
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Sonja Christensson - Bo Månsson 2NT V= 6 -120 2/44