Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
1096
EKkn3
94
kn982
#
EKkn4
1075
KD86
D10
#
D85
9862
Ekn105
K4
#
732
D4
732
E7653

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N74545
S74545
Ö59798
V59798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Ekelund - Hans Mattsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 3NT V-1 8 50 43/3
Inga Derving - Ulla Nilborn Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V-1 2 50 43/3
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT V-1 3 50 43/3
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V-1 3 50 43/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö+1 D -110 38/8
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 1NT V+2 2 -150 32/14
Ulla Borgström - Monica Wester Sonja Christensson - Bo Månsson 2NT V+1 K -150 32/14
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT Ö+2 5 -150 32/14
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2NT V+1 E -150 32/14
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT V+1 E -150 32/14
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 8 -400 15/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V= E -400 15/31
Göran Nyqvist - Peter Perulf Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT V= 2 -400 15/31
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT V= E -400 15/31
Jan Öhman - Gunnar Olsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT V= E -400 15/31
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT V= K -400 15/31
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V= 2 -400 15/31
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Milan Korac - Yvonne Tolf 3NT Ö= 5 -400 15/31
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V= 2 -400 15/31
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 2 -400 15/31
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V= E -400 15/31
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT V= E -400 15/31
Magnus Friberg - Karen Nielsen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT V+1 E -430 1/45
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT V+1 E -430 1/45