Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
ED65
76
K3
Ekn852
#
K72
Ekn32
52
10764
#

D9854
kn10984
KD9
#
kn109843
K10
ED76
3

Optimalt kontrakt: 7D V-5 1400
 NT
N763118
S7631210
Ö55803
V56803
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Schneider - Ester Schneider Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 S+3 5 710 46/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 S+2 E 680 41/5
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 S+2 E 680 41/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+2 E 680 41/5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 S+2 5 680 41/5
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 S+1 E 650 24/22
Sonja Christensson - Bo Månsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 4 S+1 6 650 24/22
Milan Korac - Yvonne Tolf Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 E 650 24/22
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+1 5 650 24/22
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Göran Ekelund - Hans Mattsson 4 S+1 5 650 24/22
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 S+1 10 650 24/22
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S+1 E 650 24/22
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+1 5 650 24/22
Mona Andersson - Anita Olofsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 S+1 E 650 24/22
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 S+1 2 650 24/22
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 S+1 2 650 24/22
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 E 650 24/22
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 2 650 24/22
Inga Derving - Ulla Nilborn Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 N= Kn 620 10/36
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gun Bellander - Gunlis Åberg 2 S+4 3 230 7/39
Agneta Johansson - Lars Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S+3 2 230 7/39
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D Ö-1 3 200 4/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 V-1 E 100 2/44
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Jan Clementsson - Lars Becklén 3 V+1 5 -170 0/46