Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
ED43
D52
E62
D104
#
5
kn8743
K1074
Ekn6
#
K1062
K1096
D5
732
#
kn987
E
kn983
K985

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N88586
S88586
Ö45845
V45845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N+1 6 140 45/1
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N+1 6 140 45/1
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT N+1 6 120 42/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 N= 9 110 36/10
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 N= 6 110 36/10
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bonnie Clementsson - Klas Bellander 2 N= 2 110 36/10
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 N= 6 110 36/10
Jan Schneider - Ester Schneider Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 2 S= 4 110 36/10
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Jan Clementsson - Lars Becklén 2 N-1 D -50 22/24
Sonja Christensson - Bo Månsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3 N-1 D -50 22/24
Milan Korac - Yvonne Tolf Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-1 D -50 22/24
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 N-1 D -50 22/24
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N-1 2 -50 22/24
Inga Derving - Ulla Nilborn Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 N-1 7 -50 22/24
Mona Andersson - Anita Olofsson Björn Karlsson - Ann Bomark 2 N-1 D -50 22/24
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 E -50 22/24
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N-1 9 -50 22/24
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-2 D -100 7/39
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gun Bellander - Gunlis Åberg 4 N-2 D -100 7/39
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Göran Ekelund - Hans Mattsson 3 N-2 9 -100 7/39
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 N-2 9 -100 7/39
Agneta Johansson - Lars Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-2 5 -100 7/39
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 N-2 6 -100 7/39
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-4 6 -200 0/46