Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
9874
43
632
EKkn10
#
Ekn10
KD5
D10985
92
#
D65
Ekn10962
Kkn
75
#
K32
87
E74
D8643

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N63354
S63354
Ö7101087
V7101087
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Gun Bellander - Gunlis Åberg 2 Ö+2 2 -170 43/3
Rolf Bergström - Christer Löfgren Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 Ö+2 2 -170 43/3
Jan Clementsson - Lars Becklén Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 Ö+2 3 -170 43/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+1 7 -170 43/3
Göran Ekelund - Hans Mattsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö= 3 -420 22/24
Marianne Servin - Ulla Öberg Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 Ö= 2 -420 22/24
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö= 4 -420 22/24
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 Ö= 6 -420 22/24
Magnus Friberg - Karen Nielsen Claudia Sjöberg - Mats Andersson 4 Ö= 6 -420 22/24
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 Ö= 7 -420 22/24
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö= 6 -420 22/24
Inga Derving - Ulla Nilborn Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö= 3 -420 22/24
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö= 8 -420 22/24
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 Ö= 4 -420 22/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 Ö= 8 -420 22/24
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 4 -420 22/24
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Jan Schneider - Ester Schneider 4 Ö= 2 -420 22/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= E -420 22/24
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö= 6 -420 22/24
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= 6 -420 22/24
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mona Andersson - Anita Olofsson 4 Ö= E -420 22/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö+1 2 -450 3/43
Milan Korac - Yvonne Tolf Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 Ö+1 4 -450 3/43
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+2 8 -480 0/46