Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
alla i zon
#
1064
6
K1042
E10742
#
EK75
EDkn
kn975
83
#
9832
832
D86
Dkn6
#
Dkn
K109754
E3
K95

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N97856
S97856
Ö46567
V46567
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V-2 2 200 43/3
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö-2 E 200 43/3
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3 Ö-2 E 200 43/3
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V-2 6 200 43/3
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 S= 8 110 30/16
Göran Ekelund - Hans Mattsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2 S= E 110 30/16
Sonja Christensson - Bo Månsson Jan Clementsson - Lars Becklén 2 S= E 110 30/16
Magnus Friberg - Karen Nielsen Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 S= E 110 30/16
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 2 S= E 110 30/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Milan Korac - Yvonne Tolf 2 S= E 110 30/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Bonnie Clementsson - Klas Bellander 2 S= E 110 30/16
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 S= E 110 30/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S= 8 110 30/16
Anders Olsson - Sten Ahlgren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 V-1 6 100 19/27
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT V-1 4 100 19/27
Agneta Johansson - Lars Svensson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT V= 4 -90 16/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 S-1 7 -100 10/36
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan Schneider - Ester Schneider 2 S-1 E -100 10/36
Mona Andersson - Anita Olofsson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 S-1 E -100 10/36
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 S-1 E -100 10/36
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S-1 E -100 10/36
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V= 6 -110 3/43
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V= 6 -110 3/43
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT V+1 2 -120 0/46