Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K73
EKD3
K1094
86
#
Ekn4
kn64
E8
ED1072
#
D105
10987
53
K943
#
9862
52
Dkn762
kn5

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N58675
S58675
Ö84667
V84667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Christensson - Bo Månsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 S+1 4 110 42/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+1 Kn 110 42/4
Inga Derving - Ulla Nilborn Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S= E 110 42/4
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S= 2 110 42/4
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= 3 110 42/4
Milan Korac - Yvonne Tolf Claudia Sjöberg - Mats Andersson 4 V-2 E 100 35/11
Agneta Johansson - Lars Svensson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 1NT V-2 E 100 35/11
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 S= 10 90 31/15
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S= E 90 31/15
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1NT V-1 E 50 28/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V= E -90 24/22
Gun Bellander - Gunlis Åberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT V= 4 -90 24/22
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT V= 4 -90 24/22
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 S-1 E -100 19/27
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3 S-1 7 -100 19/27
Mona Andersson - Anita Olofsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 V= E -110 16/30
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+1 E -120 13/33
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Göran Ekelund - Hans Mattsson 1NT Ö+1 E -120 13/33
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Björn Karlsson - Ann Bomark 2NT V+1 E -150 9/37
Jan Schneider - Ester Schneider Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT V+2 E -150 9/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NTD V= 8 -180 6/40
Jan Öhman - Gunnar Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 1NTD V+1 E -280 4/42
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 1NT N-3 2 -300 2/44
Rutger Persson - Claes Nilsson Bonnie Clementsson - Klas Bellander 1NTD Ö+2 E -380 0/46