Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
E983
96
K9
K9865
#
KD652
Kkn53
43
D4
#

D1042
E102
Ekn10732
#
kn1074
E87
Dkn8765

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N48485
S48485
Ö94956
V94956
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 4 V-3 K 300 46/0
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 V-2 K 200 43/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 V-2 5 200 43/3
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S= D 110 40/6
Jan Clementsson - Lars Becklén Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V-1 6 100 34/12
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-1 8 100 34/12
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Schneider - Ester Schneider 4 V-1 9 100 34/12
Agneta Johansson - Lars Svensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V-1 K 100 34/12
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 V-1 E 100 34/12
Göran Ekelund - Hans Mattsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 S-1 K -50 27/19
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-1 E -50 27/19
Sonja Christensson - Bo Månsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 V= 9 -140 23/23
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö= D -140 23/23
Jan Öhman - Gunnar Olsson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 Ö+2 5 -170 18/28
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+1 K -170 18/28
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 Ö+1 6 -170 18/28
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V+3 9 -200 14/32
Milan Korac - Yvonne Tolf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V= 9 -620 10/36
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= 5 -620 10/36
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V= 6 -620 10/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 6 -650 5/41
Mona Andersson - Anita Olofsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+1 E -650 5/41
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3D Ö= D -670 2/44
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 V+2 E -680 0/46