Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
E9
E10
108754
KD105
#
10754
kn63
E2
kn764
#
KD8
K542
kn6
9832
#
kn632
D987
KD93
E

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N9119910
S8119910
Ö42343
V42443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT N+2 2 660 44/2
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT N+2 2 660 44/2
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+2 2 660 44/2
Göran Ekelund - Hans Mattsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT S+1 5 630 35/11
Milan Korac - Yvonne Tolf Gun Bellander - Gunlis Åberg 3NT N+1 9 630 35/11
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S+1 4 630 35/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 K 630 35/11
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT N+1 2 630 35/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT N+1 2 630 35/11
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann Christin Åxman - Marianne Falck 3NT S= 4 600 23/23
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S= 4 600 23/23
Mona Andersson - Anita Olofsson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT S= 4 600 23/23
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT S= 4 600 23/23
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT S= 4 600 23/23
Agneta Johansson - Lars Svensson Bonnie Clementsson - Klas Bellander 3NT S= 5 600 23/23
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2NT N+2 9 180 15/31
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT S+2 4 180 15/31
Sonja Christensson - Bo Månsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 N+2 K 150 11/35
Magnus Friberg - Karen Nielsen Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N+2 K 150 11/35
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3 N+1 K 130 7/39
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+1 K 130 7/39
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Håkan Myrhagen - Peter Moricz 1 S+1 E 110 4/42
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-1 K -100 2/44
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Karlsson - Ann Bomark 5D S-1 K -200 0/46