Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
82
EDkn2
10642
D106
#
kn1063
K1054
KD9
93
#
E5
86
Ekn7
kn87542
#
KD974
973
853
EK

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N68888
S68888
Ö75555
V75555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N= 7 400 38/0
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 1NT N+2 7 150 34/4
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1NT N+2 5 150 34/4
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Bo Johansson - Elsa Johansson 1NT S+2 5 150 34/4
Jan Clementsson - Lars Becklén Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 1NT N+1 5 120 26/12
Eva Olsberg - Ester Schneider Hans Antolin - Britt Lindberg 1NT N+1 5 120 26/12
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2NT N= 4 120 26/12
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT N+1 5 120 26/12
Agneta Johansson - Mona Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT N+1 5 120 26/12
Bengt Brynell - Susanne Ramel Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT N= 5 90 16/22
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Bodil Wikström - Jan Öhman 1NT N= 4 90 16/22
Rutger Persson - Lennart Lindahl Karin Sjögren - Gunilla Wallin 1NT N= 7 90 16/22
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 1NT N= Kn 90 16/22
Wiviann Hassel - Monica Wester Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT N= 7 90 16/22
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 1NT N-1 2 -50 8/30
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 S-1 K -50 8/30
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 S-1 K -50 8/30
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N-2 E -100 3/35
Thomas Davy - Karen Nielsen Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 3NTD N-1 4 -100 3/35
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Milan Korac - Tomas Lindqvist 2 Ö+1 9 -110 0/38