Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn108
kn10875
D942
10
#
7542
9
103
E76532
#
EK9
K32
Ekn6
KDkn4
#
D63
ED64
K875
98

Optimalt kontrakt: 5D S-3 -500
 NT
N37833
S37833
Ö10551010
V1055108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 4 Ö+1 9 -150 36/2
Bo Johansson - Elsa Johansson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 1NT Ö+2 4 -150 36/2
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Elsa Olsson - Birgit Hartman 2NT Ö+1 5 -150 36/2
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT Ö+2 7 -180 28/10
Bodil Wikström - Jan Öhman Eva Olsberg - Ester Schneider 2NT Ö+2 8 -180 28/10
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Agneta Johansson - Mona Andersson 2NT Ö+2 8 -180 28/10
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö+2 4 -180 28/10
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2NT Ö+2 5 -180 28/10
Bengt Brynell - Susanne Ramel Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2NT Ö+3 4 -210 20/18
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Karin Sjögren - Gunilla Wallin 2NT Ö+3 5 -210 20/18
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT Ö+3 4 -210 20/18
Hans Ryning - Gösta Wiik Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT V= 9 -600 16/22
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= 10 -620 14/24
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 3NT Ö+1 5 -630 10/28
Marianne Servin - Ulla Öberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 3NT Ö+1 5 -630 10/28
Elsa Andersson - Karin Ulfsparre Wiviann Hassel - Monica Wester 3NT Ö+1 4 -630 10/28
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö+2 4 -660 3/35
Hans Antolin - Britt Lindberg Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3NT Ö+2 4 -660 3/35
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT Ö+2 4 -660 3/35
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö+2 4 -660 3/35