Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
kn105
KD103
Dkn6
D64
#
EK6
E96
K9543
kn2
#
D982
87542
107
93
#
743
kn
E82
EK10875

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N86657
S86657
Ö46765
V46775
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Bergforsen - Greger Jonsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 2NT V-3 3 300 37/1
Agneta Johansson - Mona Andersson Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 3 V-3 D 300 37/1
Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 V-2 D 200 26/12
Bengt Brynell - Susanne Ramel Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg 2 V-2 D 200 26/12
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3 V-2 D 200 26/12
Rutger Persson - Lennart Lindahl Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö-2 E 200 26/12
Stig Unoson - Hans Henrik Ramel Yngve Jarl - Birgitta Forsström 2 V-2 Kn 200 26/12
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Bo Johansson - Elsa Johansson 3 V-2 6 200 26/12
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1NT V-2 3 200 26/12
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 3 V-2 4 200 26/12
Thomas Davy - Karen Nielsen Hans Ryning - Gösta Wiik 3 V-2 D 200 26/12
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Jan Öhman 3 S+1 E 130 16/22
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V-1 Kn 100 12/26
Eva Olsberg - Ester Schneider Milan Korac - Tomas Lindqvist 2 V-1 D 100 12/26
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Hans Antolin - Britt Lindberg 2 V-1 D 100 12/26
Jan Clementsson - Lars Becklén Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT N-1 10 -50 6/32
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 S-1 E -50 6/32
Wiviann Hassel - Monica Wester Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 S-1 E -50 6/32
Willy Landgren - Bibi Jönsson Karin Sjögren - Gunilla Wallin 5 N-2 E -100 1/37
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT N-2 10 -100 1/37