Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCPmax 54 par, TL: Gun 2016-01-11

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.11

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
8
ED4
kn75
Kkn9765
#
EKkn10742
986
K4
4
#
D65
1053
E10932
103
#
93
Kkn72
D86
ED82

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N96924
S96924
Ö27393
V27393
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 S+1 E 450 38/0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Bengt Brynell - Susanne Ramel 4 S= E 420 35/3
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Bo Johansson - Elsa Johansson 4 S= E 420 35/3
Willy Landgren - Bibi Jönsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 5 N= D 400 32/6
Jan Clementsson - Lars Becklén Milan Korac - Tomas Lindqvist 5D V-2 6 300 30/8
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N= 3 130 26/12
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Stig Unoson - Hans Henrik Ramel 4 S= E 130 26/12
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Håkan Stenfot - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= 5 130 26/12
Hans Antolin - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Yvonne Tolf 5 V-2 K 100 21/17
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Elsa Andersson - Karin Ulfsparre 5 V-2 K 100 21/17
Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 4 V-1 E 50 14/24
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Jan Öhman 5 V-1 E 50 14/24
Eva Olsberg - Ester Schneider Karin Sjögren - Gunilla Wallin 4 V-1 5 50 14/24
Hans Ryning - Gösta Wiik Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 V-1 E 50 14/24
Agneta Johansson - Mona Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 5 V-1 K 50 14/24
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 5 S-1 E -50 7/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 S-1 E -50 7/31
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Stellinger - Fredrik Bonde 4 V= K -420 4/34
Wiviann Hassel - Monica Wester Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 V+1 9 -450 2/36
Kent Bengtsson - Björn Klefbohm Roger Bergforsen - Greger Jonsson 3D V= 5 -530 0/38