Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp max 54 par 2015-08-19

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.08.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
9
K10
EK1042
EKD85
#
kn4
E9642
6
109642
#
7652
Dkn8
D973
kn3
#
EKD1083
753
kn85
7

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N91171212
S91171212
Ö41611
V41611
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Milan Korac - Lars Becklén 6NT N= Kn 990 36.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Torgny Olsson - Gunlis Åberg 6 S= E 980 34.0/2.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bo Hedberg - Yvonne Tolf 3NT N+3 3 490 25.0/11.0
Sonja Lindblom - Anita Ekberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT N+3 3 490 25.0/11.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg 3NT N+3 3 490 25.0/11.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anita Martinsson - Jan-Erik Olsson 3NT N+3 7 490 25.0/11.0
Gunilla Wallin - Iwe Persson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+3 D 490 25.0/11.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT N+3 D 490 25.0/11.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N+3 D 490 25.0/11.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N+3 3 490 25.0/11.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 6 450 16.0/20.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT N+1 7 430 13.0/23.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Persson - Göte Jönsson 3NT N+1 2 430 13.0/23.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N= 8 400 8.0/28.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT N= D 400 8.0/28.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Ann Bomark - Björn Karlsson 5 N= D 400 8.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mona Andersson - Ing-Britt Jurén 6 S-1 E -50 3.0/33.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Borgström - Monica Wester 6 N-1 Kn -50 3.0/33.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Björn Klefbohm - Magnus Friberg 6 N-2 D -100 0.0/36.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg     - 14.7/-