Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2015-06-10 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2015-06-10

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.10

Väst giv
N-S i zon
E108
E92
K43
D1076
952
5
10976
kn9432
K764
KD10874
kn8
K
Dkn3
kn63
ED52
E85

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N10109811
S10108810
Ö33432
V33432
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jeanette Andersson - Erik Andersson 3NT N+1   630 51.9/0.1
Jan Schneider - Ester Schneider Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT N= K 600 40.6/11.4
Inger Hermansson - Anita Ekberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N= K 600 40.6/11.4
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ann Lilliengren - Ulf Pernvi 3NT N=   600 40.6/11.4
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Håkan Myrhagen - Gunilla Wallin 3NT N=   600 40.6/11.4
Christian Söderlund - Örjan Söderlund Sten Ahlgren - Christer Ekberg 3NT N=   600 40.6/11.4
Tor Holmberg - Marianne Forsberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT N=   600 40.6/11.4
Arne Månsson - Birgitta Lindblad Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N=   600 40.6/11.4
Ingrid Modén-Öberg - Karen Månsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N=   600 40.6/11.4
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT N=   600 40.6/11.4
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Gun Bellander 2NT N+2   180 29.4/22.6
Rutger Persson - Claes Nilsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2NT S+1 5 150 26.0/26.0
Marianne Falck - Hanna Söderberg Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3 Ö-3 E 150 26.0/26.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Inga Derving - Ulla Nilborn 3 N+1 4 130 21.5/30.5
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S= 5 130 21.5/30.5
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Borgström - Monica Wester 1 Ö-2 E 100 18.1/33.9
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Clementsson - Lars Becklén 1 Ö-1 5 50 15.9/36.1
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S-1 5 -100 10.3/41.8
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N-1   -100 10.3/41.8
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT N-1   -100 10.3/41.8
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Tommy Lööf - Karin Eresund 3NT N-1   -100 10.3/41.8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S-2 5 -200 2.4/49.6
Christina Leander - Louise Grandinsson Elisabet Hudin - Gunnar Hudin 3NT S-2   -200 2.4/49.6
Anita Olofsson - Mona Berge Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 N-2   -200 2.4/49.6
Åke Lindström - Britt Lindberg Judit Derzsi-Jalgard - Carin Ohlson 3NT Ö= K -400 36.4/26.0
Mona Andersson - Sonja Christensson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT V+1 10 -430 31.2/31.2
Susanne Levin - Lotta Lundberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT Ö+2 K -460 26.0/36.4