Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.03

Syd giv
alla i zon

9874
D74
K107532
Kkn1042
Ekn63

ED84
D876
D102
kn109532
E953
K5
EK86
kn96

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N86435
S86436
Ö579104
V579104
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 V-4 7 400 52.0/0.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Agneta Dunemark - Anita Ekberg 4 V-3 D 300 50.0/2.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 V-2 5 200 48.0/4.0
H.O. Thulin - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 N= Kn 110 46.0/6.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V-1 10 100 42.0/10.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Anita Olofsson - Mona Berge 4 V-1 K 100 42.0/10.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V-1 4 100 42.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 Kn -100 38.0/14.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 V= 5 -110 36.0/16.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Per Boberg - Kerstin Boberg 3 V= 4 -140 31.0/21.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Mona Andersson - Birgitta Forsström 3 V= D -140 31.0/21.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anita Persson - Grete Derand 2 V+1 5 -140 31.0/21.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Jan Schneider - Ester Schneider 2 V+1 9 -140 31.0/21.0
Stig Unoson - Ulla Öberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+2 7 -170 23.0/29.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lars Friberg - Bengt Rickenstedt 3 Ö+1 E -170 23.0/29.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V+2 7 -170 23.0/29.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2 V+2 5 -170 23.0/29.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Kristina Bengtsson 2NT V+2 2 -180 18.0/34.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+2 5 -200 12.0/40.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S-2 4 -200 12.0/40.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+3 3 -200 12.0/40.0
Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard Louise Grandinsson - Christina Leander 2 V+3 9 -200 12.0/40.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sonja Christensson - Ingegerd Jeppsson 3 N-2 D -200 12.0/40.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= 4 -620 6.0/46.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Lennart Hammarholm - Anita Gullberg 4D Ö= E -790 3.0/49.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Tommy Lööf - Thore Lindström 4D V= 9 -790 3.0/49.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4D S-6 2 -1700 0.0/52.0