Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.03

Väst giv
alla i zon
65
K942
D96
ED83
1098432
kn10
E1042
4
EK
ED763
7
K9765
Dkn7
85
Kkn853
kn102

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N56435
S56335
Ö879107
V879107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 Ö-2 3 200 48.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V-2 5 200 48.0/4.0
Anita Olofsson - Mona Berge Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V-2 6 200 48.0/4.0
Anita Persson - Grete Derand Agneta Dunemark - Anita Ekberg 3NT Ö-2 8 200 48.0/4.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö-2 D 200 48.0/4.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 4 Ö-1 Kn 100 35.0/17.0
Stig Unoson - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö-1 8 100 35.0/17.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 D 100 35.0/17.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3NT Ö-1 5 100 35.0/17.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup H.O. Thulin - Peter Moricz 4 Ö-1 8 100 35.0/17.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-1 5 100 35.0/17.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V-1 6 100 35.0/17.0
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Sonja Christensson - Ingegerd Jeppsson 4 V-1 6 100 35.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Birgitta Forsström 2 Ö= 3 -110 25.0/27.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1 Ö+1 5 -110 25.0/27.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 5 -140 18.0/34.0
Lennart Hammarholm - Anita Gullberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V= 6 -140 18.0/34.0
Tommy Lööf - Thore Lindström Lotta Lundberg - Christina Niskanen 1 Ö+2 Kn -140 18.0/34.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Louise Grandinsson - Christina Leander 3 Ö= 8 -140 18.0/34.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Monica Lessing - Birgit Larsson 2 Ö+1 Kn -140 18.0/34.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Lars Friberg - Bengt Rickenstedt 2 Ö+2 8 -170 11.0/41.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Jarming - Monica Lannerud 3 Ö+1 D -170 11.0/41.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3 Ö+2 3 -200 8.0/44.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V= E -620 3.0/49.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 V= E -620 3.0/49.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V= 8 -620 3.0/49.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Jan Schneider - Ester Schneider 4 V= 6 -620 3.0/49.0