Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.03

Syd giv
Ö-V i zon
Ekn962
D65
85
E108
D5
Ekn732
D9432
4
843
K84
106
KDkn95
K107
109
EKkn7
7632

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N76598
S76598
Ö67845
V67845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT S+1 2 150 52.0/0.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Lars Friberg - Bengt Rickenstedt 3 N= 5 140 47.0/5.0
Lennart Hammarholm - Anita Gullberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 N+1 K 140 47.0/5.0
Tommy Lööf - Thore Lindström Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 N= K 140 47.0/5.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 N+1 4 140 47.0/5.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N= K 110 39.0/13.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 N= K 110 39.0/13.0
Stig Unoson - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N= K 110 39.0/13.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 N= K 110 39.0/13.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Louise Grandinsson - Christina Leander 2 V-1 8 100 34.0/18.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson Pass   29.0/23.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse Pass   29.0/23.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Jan Schneider - Ester Schneider Pass   29.0/23.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   29.0/23.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Birgitta Forsström 3 N-1 K -50 18.0/34.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3 N-1 K -50 18.0/34.0
Anita Olofsson - Mona Berge Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N-1 Kn -50 18.0/34.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 N-1 K -50 18.0/34.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Jarming - Monica Lannerud 3 N-1 K -50 18.0/34.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 3 N-1 K -50 18.0/34.0
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Sonja Christensson - Ingegerd Jeppsson 3 N-1 4 -50 18.0/34.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 N-2 K -100 9.0/43.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Monica Lessing - Birgit Larsson 3 N-2 K -100 9.0/43.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT N-3 K -150 3.0/49.0
Anita Persson - Grete Derand Agneta Dunemark - Anita Ekberg 4 N-3 K -150 3.0/49.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup H.O. Thulin - Peter Moricz 4 N-3 K -150 3.0/49.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N-3 K -150 3.0/49.0