Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 3/6 Scratch 2015-06-03

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.06.03

Nord giv
alla i zon
kn9752
10954
K7
E10
D108
EDkn73
kn4
964
6
K62
D1095
KDkn75
EK43
8
E8632
832

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N575105
S575105
Ö65836
V65836
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2D N= K 670 51.0/1.0
Anita Persson - Grete Derand Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2D N= K 670 51.0/1.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-5 K 500 48.0/4.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 V-3 K 300 45.0/7.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V-3 5 300 45.0/7.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT V-2 2 200 38.0/14.0
H.O. Thulin - Peter Moricz Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 N+3 K 200 38.0/14.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Jan Schneider - Ester Schneider 3 V-2 E 200 38.0/14.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 N+3 K 200 38.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Susanne Levin - Kristina Bengtsson 3 V-2 K 200 38.0/14.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lennart Hammarholm - Anita Gullberg 3 N+1 K 170 28.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+1 K 170 28.0/24.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Agneta Dunemark - Anita Ekberg 3 S+1 Kn 170 28.0/24.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Monica Lessing - Birgit Larsson 3 N+1 K 170 28.0/24.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 N+1 K 170 28.0/24.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mona Andersson - Birgitta Forsström 2 N+1 K 140 21.0/31.0
Anita Olofsson - Mona Berge Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 N+1 K 140 21.0/31.0
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N= 2 110 18.0/34.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 V-1 K 100 14.0/38.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-1 8 100 14.0/38.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 V-1 7 100 14.0/38.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Pass   9.0/43.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Tommy Lööf - Thore Lindström Pass   9.0/43.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N-1 6 -100 6.0/46.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Stig Unoson - Ulla Öberg 1NT Ö+1 3 -120 4.0/48.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V= E -140 1.0/51.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Sonja Christensson - Ingegerd Jeppsson 2 V+1 E -140 1.0/51.0