Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Syd giv
alla i zon
72
EK32
E753
kn75
653
1065
D108
D1092
K94
kn87
kn962
K43
EDkn108
D94
K4
E86

Optimalt kontrakt: 6NT S= 1440
 NT
N1010121212
S1110121212
Ö22111
V22011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+3 2 690 41/7
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S+3 2 690 41/7
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT S+3 2 690 41/7
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Louise Nordlindh - Karin Sjögren 3NT S+3 5 690 41/7
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT S+3 9 690 41/7
Stig Unoson - Agneta Johansson Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3NT S+3 9 690 41/7
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+3 3 690 41/7
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT S+3 2 690 41/7
Göran Nyqvist - Peter Perulf Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N+2 7 680 31/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N+2 7 680 31/17
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S+2 9 660 21/27
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S+2 2 660 21/27
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N+2 2 660 21/27
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3NT S+2 2 660 21/27
Britt Lindberg - Åke Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S+2 2 660 21/27
Gunilla Ljung - Gun Bellander Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S+2 9 660 21/27
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT S+2 2 660 21/27
Marianne Servin - Ulla Öberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT S+2 9 660 21/27
Susanne Ramel - Grete Derand Peter Moricz - Per Stahl 4 S+1 2 650 11/37
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 4 N+1 6 650 11/37
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3NT S+1 6 630 6/42
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT S+1 2 630 6/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT S+1 9 630 6/42
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N+2 9 200 2/46
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Monica Almqvist 4 N-1 3 -100 0/48