Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
Ö-V i zon
D4
E1085
K74
Ekn95
kn85
K6
8632
K842
K32
D943
D5
10763
E10976
kn72
Ekn109
D

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N911101111
S911101111
Ö42322
V42322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT N+3 2 490 46/2
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT N+3 3 490 46/2
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3NT N+3 4 490 46/2
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+2 3 460 39/9
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N+2 3 460 39/9
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N+2 3 460 39/9
Britt Lindberg - Åke Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT N+2 3 460 39/9
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N+1 4 430 25/23
Peter Moricz - Per Stahl Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT S+1 2 430 25/23
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 9 430 25/23
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 4 430 25/23
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT N+1 4 430 25/23
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT S+1 3 430 25/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+1 2 430 25/23
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N+1 3 430 25/23
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+1 3 430 25/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N+1 3 430 25/23
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3NT N= 3 400 9/39
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT N= 3 400 9/39
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N= 3 400 9/39
Susanne Ramel - Grete Derand Anita Olofsson - Ulla Borgström 3NT N= 3 400 9/39
Marianne Servin - Ulla Öberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N= 3 400 9/39
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Stig Unoson - Agneta Johansson 3NT N= D 400 9/39
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 N= 5 110 2/46
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N-1 D -50 0/48