Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Väst giv
ingen i zon
D93
E6
Kkn104
K1042
Kkn
Kkn32
986
D965
10765
D1054
752
E3
E842
987
ED3
kn87

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N99698
S99698
Ö43735
V43745
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT N+3 5 180 48/0
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT N+1 2 150 44/4
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2NT N+1 4 150 44/4
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2NT N+1 5 150 44/4
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S= 2 140 40/8
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT N+1 4 120 34/14
Anita Olofsson - Ulla Borgström Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT N= 4 120 34/14
Britt Lindberg - Åke Lindström Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT N= 4 120 34/14
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N+1 4 120 34/14
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Ingrid Wallin - Ann Lange 2NT N= 4 120 34/14
Peter Moricz - Per Stahl Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 N+1 5 110 26/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 N+1 4 110 26/22
Lisa Engström - Sonja Christensson Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 N+1 E 110 26/22
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT N= 4 90 19/29
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Mona Andersson - Monica Almqvist 1NT N= 5 90 19/29
Susanne Ramel - Grete Derand Bo Johansson - Elsa Johansson 2 N= 4 90 19/29
Ove Jönsson - Thore Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N= 5 90 19/29
Sven Grahn - Wiveca Lindström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N-1 4 -50 9/39
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT N-1 4 -50 9/39
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N-1 5 -50 9/39
Stig Unoson - Agneta Johansson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-1 4 -50 9/39
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Louise Nordlindh - Karin Sjögren 3 N-1 4 -50 9/39
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT N-1 4 -50 9/39
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-2 6 -100 2/46
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3NT N-3 4 -150 0/48