Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
N-S i zon
K74
E84
10962
832
E6
KD952
E
KD765
D10953
3
KDkn3
Ekn10
kn82
kn1076
8754
94

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N12322
S12322
Ö1211101111
V1211101111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Johansson - Elsa Johansson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 6NT V-1 10 50 40/8
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 5 Ö-1 9 50 40/8
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 6NT Ö-1 4 50 40/8
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Per Stahl 6NT Ö-1 8 50 40/8
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 6NT Ö-1 9 50 40/8
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Britt Lindberg - Åke Lindström 6NT V-1 10 50 40/8
Per Boberg - Kerstin Boberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 6NT V-1 2 50 40/8
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 6NT Ö-1 7 50 40/8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Olsson - Sten Ahlgren 6 Ö-1 9 50 40/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö= 6 -400 30/18
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 5 -430 28/20
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö+1 9 -450 25/23
Stig Unoson - Agneta Johansson Lisa Engström - Sonja Christensson 5 Ö= Kn -450 25/23
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö+2 7 -460 16/32
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Susanne Ramel - Grete Derand 3NT V+2 6 -460 16/32
Sven Grahn - Wiveca Lindström Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3NT Ö+2 6 -460 16/32
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5NT Ö= 6 -460 16/32
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö+2 6 -460 16/32
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3NT V+2 2 -460 16/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V+2 8 -460 16/32
Anita Olofsson - Ulla Borgström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö+2 9 -480 7/41
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 5 Ö+1 9 -480 7/41
Mona Andersson - Monica Almqvist Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+3 10 -490 3/45
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT V+3 10 -490 3/45
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Louise Nordlindh - Karin Sjögren 6NT V= E -990 0/48