Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
N-S i zon
kn3
Ekn98
6432
K105
K7652
32
EK87
86
8
K64
kn1095
Dkn932
ED1094
D1075
D
E74

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N641077
S641077
Ö78366
V78366
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S+1 E 650 48/0
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+2 8 170 41/7
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+2 E 170 41/7
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Peter Moricz - Per Stahl 2 S+2 E 170 41/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+2 E 170 41/7
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lisa Engström - Sonja Christensson 3 S+1 E 170 41/7
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S+1 E 170 41/7
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S= E 140 26/22
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S= E 140 26/22
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= E 140 26/22
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S+1 K 140 26/22
Britt Lindberg - Åke Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 S+1 8 140 26/22
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S= E 140 26/22
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 S= E 140 26/22
Stig Unoson - Agneta Johansson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S+1 E 140 26/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= E 140 26/22
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Mona Andersson - Monica Almqvist 1NT N+1 Kn 120 16/32
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 S= 8 110 12/36
Björn Nilsén - Irene Nilsén Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 N= E 110 12/36
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2 S= 2 110 12/36
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Susanne Ramel - Grete Derand 2 S-1 8 -100 5/43
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 N-1 8 -100 5/43
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-1 E -100 5/43
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ingrid Wallin - Ann Lange 4 N-1 2 -100 5/43
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Marianne Servin - Ulla Öberg 3 S-2 E -200 0/48