Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Nord giv
ingen i zon
K8765
8
kn63
E986
kn2
Ekn65
10852
542
D93
KD7432
EK4
10
E104
109
D97
KDkn73

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N96495
S96495
Ö47946
V47946
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= E 420 48/0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Susanne Ramel - Grete Derand 3 N= K 140 43/5
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N= 10 140 43/5
Anita Olofsson - Ulla Borgström Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 N= 10 140 43/5
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= E 140 43/5
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö-1 K 50 27/21
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Barbro Söderberg - Birgit Andersson 4 Ö-1 K 50 27/21
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-1 K 50 27/21
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Peter Moricz - Per Stahl 4 Ö-1 K 50 27/21
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö-1 K 50 27/21
Britt Lindberg - Åke Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö-1 E 50 27/21
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 K 50 27/21
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 4 Ö-1 E 50 27/21
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö-1 K 50 27/21
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lisa Engström - Sonja Christensson 4 Ö-1 K 50 27/21
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ingrid Wallin - Ann Lange 4 Ö-1 K 50 27/21
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö-1 K 50 27/21
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S-1 E -50 14/34
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Mona Andersson - Monica Almqvist 5 S-2 E -100 11/37
Stig Unoson - Agneta Johansson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-2 10 -100 11/37
Björn Nilsén - Irene Nilsén Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 Ö= K -140 5/43
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö= K -140 5/43
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3 Ö= K -140 5/43
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö= K -140 5/43
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö= K -420 0/48