Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Nord giv
alla i zon
K52
8
D108732
854
kn4
K10643
954
732
E1076
kn92
EKkn
D106
D983
ED75
6
EKkn9

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N88586
S88586
Ö45847
V45747
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 Ö-4 6 400 48/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2 N= E 110 46/2
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 V-1 2 100 41/7
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT Ö-1 E 100 41/7
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Louise Nordlindh - Karin Sjögren 2NT Ö-1 E 100 41/7
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT Ö-1 E 100 41/7
Peter Moricz - Per Stahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT N-1 6 -100 34/14
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT S-1 Kn -100 34/14
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ove Jönsson - Thore Lindström 2 N-1 E -100 34/14
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bonnie Clementsson - Mats Andersson 2 Ö= 6 -110 24/24
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= 6 -110 24/24
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Susanne Ramel - Grete Derand 2 Ö= 6 -110 24/24
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö= E -110 24/24
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bo Johansson - Elsa Johansson 2 Ö= 6 -110 24/24
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö= E -110 24/24
Lisa Engström - Sonja Christensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö= 6 -110 24/24
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 1NT Ö+1 5 -120 15/33
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+1 K -120 15/33
Anitha Lindgren - Marian Krook Anita Olofsson - Ulla Borgström 2 Ö+1 6 -140 10/38
Ingrid Wallin - Ann Lange Stig Unoson - Agneta Johansson 2 Ö+1 6 -140 10/38
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+1 E -140 10/38
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-2 6 -200 4/44
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S-2 Kn -200 4/44
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S-2 3 -200 4/44
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT S-3 4 -300 0/48