Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Syd giv
ingen i zon
D62
632
EK853
62
94
1085
D42
EDkn94
E103
EK9
kn96
K1075
Kkn875
Dkn74
107
83

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N47784
S47784
Ö86658
V86658
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 2 N= E 110 48/0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3NT Ö-2 7 100 46/2
Peter Moricz - Per Stahl Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-1 5 50 38/10
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 Ö-1 Kn 50 38/10
Anita Olofsson - Ulla Borgström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-1 10 50 38/10
Björn Nilsén - Irene Nilsén Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3NT Ö-1 7 50 38/10
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT Ö-1 7 50 38/10
Stig Unoson - Agneta Johansson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT Ö-1 D 50 38/10
Lisa Engström - Sonja Christensson Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill 3NT Ö-1 7 50 38/10
Bonnie Clementsson - Mats Andersson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 N-1 7 -50 30/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT Ö= 6 -120 21/27
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2NT Ö= 7 -120 21/27
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT Ö= 7 -120 21/27
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö= 7 -120 21/27
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ingrid Wallin - Ann Lange 2NT Ö= 7 -120 21/27
Anders Olsson - Sten Ahlgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT Ö= 5 -120 21/27
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT Ö= 5 -120 21/27
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2NT Ö= 5 -120 21/27
Bo Johansson - Elsa Johansson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2NT Ö+1 7 -150 9/39
Susanne Ramel - Grete Derand Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT Ö+1 D -150 9/39
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Britt Lindberg - Åke Lindström 2NT Ö+1 8 -150 9/39
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2NT Ö+1 7 -150 9/39
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö= 5 -400 2/46
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö= 6 -400 2/46
Ove Jönsson - Thore Lindström Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö= 6 -400 2/46