Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Öst giv
alla i zon
Ekn76
Ekn
ED8
kn843
10853
98743
kn93
5
D94
D65
654
EK109
K2
K102
K1072
D762

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N10109911
S10109911
Ö32442
V32442
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+2 E 660 44/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5NT S= 9 660 44/4
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT N+2 E 660 44/4
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N+2 E 660 44/4
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 3NT N+2 E 660 44/4
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N+1 5 630 28/20
Peter Moricz - Per Stahl Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N+1 E 630 28/20
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Susanne Ramel - Grete Derand 3NT N+1 E 630 28/20
Britt Lindberg - Åke Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N+1 9 630 28/20
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT N+1 9 630 28/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N+1 9 630 28/20
Stig Unoson - Agneta Johansson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N+1 E 630 28/20
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT N+1 E 630 28/20
Lisa Engström - Sonja Christensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+1 5 630 28/20
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT N+1 9 630 28/20
Louise Nordlindh - Karin Sjögren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 4 630 28/20
Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3NT N= E 600 10/38
Bo Johansson - Elsa Johansson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3NT N= 6 600 10/38
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N= 9 600 10/38
Anita Olofsson - Ulla Borgström Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N= 9 600 10/38
Mona Andersson - Monica Almqvist Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT N= E 600 10/38
Anders Olsson - Sten Ahlgren Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N= E 600 10/38
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= 6 600 10/38
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S+4 9 210 2/46
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N+2 5 130 0/48