Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-29

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.29

Nord giv
ingen i zon
432
D73
62
D10743
K1098
52
EK98
K95
75
EKkn1094
D
kn862
EDkn6
86
kn107543
E

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N45242
S45242
Ö9711910
V9711910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Agneta Johansson Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT V-2 4 100 48/0
Anita Olofsson - Ulla Borgström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö-1 E 50 41/7
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-1 3 50 41/7
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-1 E 50 41/7
Marianne Servin - Ulla Öberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 E 50 41/7
Per Boberg - Kerstin Boberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 Ö-1 E 50 41/7
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V-1 6 50 41/7
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos 2 V= 6 -110 34/14
Bo Johansson - Elsa Johansson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 3 Ö+1 E -170 28/20
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+1 Kn -170 28/20
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 Ö+1 E -170 28/20
Mona Andersson - Monica Almqvist Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö+1 E -170 28/20
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 V+2 6 -170 28/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Per Stahl 3 Ö+2 Kn -200 21/27
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 3 S-4 2 -200 21/27
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 Ö= E -420 16/32
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö= 4 -420 16/32
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Louise Nordlindh - Karin Sjögren 4 Ö= E -420 16/32
Sven Grahn - Wiveca Lindström Christina Leander - Ingrid Modén-Öberg 3NT V+1 3 -430 12/36
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Susanne Ramel - Grete Derand 4 Ö+1 E -450 8/40
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö+1 Kn -450 8/40
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 4 Ö+1 5 -450 8/40
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+2 4 -460 4/44
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+2 E -480 2/46
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D Ö= E -590 0/48