Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E8
E109743
kn10
D53
#
Dkn1052

KD653
K72
#
K63
K
9874
Ekn1094
#
974
Dkn8652
E2
86

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N22928
S22928
Ö11104115
V11104115
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ester Schneider - Eva Olsberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S= 2 620 48.0/2.0
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Inga Derving - Ulla Nilborn 4 S= 2 620 48.0/2.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S= D 620 48.0/2.0
Rolf Bergström - Rolf Bergström Lena Rodowski - Bengt Olsson 2 S+2 D 170 44.0/6.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S= D 140 41.0/9.0
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S= D 140 41.0/9.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2 S= D 110 38.0/12.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sonja Christensson - Lisa Engström 4 N-1 8 -100 32.0/18.0
Christer Ekberg - Per Stahl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S-1 D -100 32.0/18.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 3 -100 32.0/18.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 S-1 D -100 32.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 S-1 K -100 32.0/18.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 V= E -140 26.0/24.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 D -150 24.0/26.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+1 Kn -170 22.0/28.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+2 Kn -200 17.0/33.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5 S-2 10 -200 17.0/33.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 V+2 E -200 17.0/33.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 N-2 K -200 17.0/33.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N-3 K -300 12.0/38.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= Kn -620 9.0/41.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 V= E -620 9.0/41.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Mona Andersson - Monica Almqvist 4 V+1 Kn -650 4.0/46.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Johan Erlandsson - Martin Gårdrup 4 V+1 10 -650 4.0/46.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Mona Berge - Wiviann Hassel 4 V+1 7 -650 4.0/46.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Erwin Wilhelm - Jan Öhman 5D V= E -850 0.0/50.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén     - -/16.9