Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
Kkn942
82
D93
K62
#
D10765
D
72
E7543
#

1043
K108654
Dkn109
#
E83
EKkn9765
Ekn
8

Optimalt kontrakt: 7D V-6 1400
 NT
N56111112
S56101112
Ö77020
V77020
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ester Schneider - Eva Olsberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S+3 7 710 48.0/2.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+3 7 710 48.0/2.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Christer Ekberg - Per Stahl 4 S+3 3 710 48.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 3NT N+3 D 690 43.0/7.0
Sonja Christensson - Lisa Engström Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT N+3 8 690 43.0/7.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+2 7 680 32.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Monica Almqvist 4 S+2 E 680 32.0/18.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S+2 7 680 32.0/18.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 S+2 2 680 32.0/18.0
Rolf Bergström - Rolf Bergström Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S+2 7 680 32.0/18.0
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Karin Sjögren - Louise Nordlindh 5 S+1 E 680 32.0/18.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S+2 E 680 32.0/18.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 S+2 7 680 32.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Agneta Johansson - Lars Svensson 5 S+1 7 680 32.0/18.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+1 6 650 20.0/30.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 N+1 7 650 20.0/30.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N+1 D 650 20.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 S= 7 620 15.0/35.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S= E 620 15.0/35.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johan Erlandsson - Martin Gårdrup 5D V-3 8 500 12.0/38.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 S+3 E 230 8.0/42.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 N+3 7 230 8.0/42.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mona Berge - Wiviann Hassel 3 S+3 5 230 8.0/42.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S+3 7 200 3.0/47.0
Lena Rodowski - Bengt Olsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2 S+3 7 200 3.0/47.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 S+2 3 170 0.0/50.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen     - 28.6/-