Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-22

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.22

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
EDkn985
EK
E52
Kkn
?
K62
109874
kn983
8
?
10743
kn65
1076
965
?

D32
KD4
ED107432

Optimalt kontrakt: 7NT N= 1520
 NT
N1312111213
S1312111213
Ö01210
V01210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 7NT S= 10 1520 50.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Sonja Christensson - Lisa Engström 6NT S+1 10 1020 39.0/11.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Mona Andersson - Monica Almqvist 6NT S+1 8 1020 39.0/11.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 6NT N+1 7 1020 39.0/11.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 6NT S+1 10 1020 39.0/11.0
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Agneta Johansson - Lars Svensson 6NT S+1 10 1020 39.0/11.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT N+1 6 1020 39.0/11.0
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Mona Berge - Wiviann Hassel 6NT S+1 8 1020 39.0/11.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6NT N+1 5 1020 39.0/11.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6NT N+1 4 1020 39.0/11.0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 6NT S+1 10 1020 39.0/11.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 6NT S= 10 990 28.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ester Schneider - Eva Olsberg 6 N+1 10 940 22.0/28.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Marianne Servin - Ulla Öberg 6 N+1 5 940 22.0/28.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 6 N+1 5 940 22.0/28.0
Christer Ekberg - Per Stahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 6 N+1 7 940 22.0/28.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Marianne Forsberg - Tor Holmberg 6 N+1 Kn 940 22.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+4 4 520 13.0/37.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 5NT S+2 4 520 13.0/37.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT N+4 4 520 13.0/37.0
Ove Jönsson - Thore Lindström Johan Erlandsson - Martin Gårdrup 5NT N+2 2 520 13.0/37.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S+3 3 490 8.0/42.0
Rolf Bergström - Rolf Bergström Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 N+1 5 450 4.0/46.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 5 450 4.0/46.0
Lena Rodowski - Bengt Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 5 N= 5 450 4.0/46.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 5 N+2 4 440 0.0/50.0
Lotta Lundberg - Christina Niskanen     - -/27.4