Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Syd giv
alla i zon
K10832
K8
K832
105
E4
kn10752
Dkn4
K92
97
ED4
1096
D8643
Dkn65
963
E75
Ekn7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy Annette Lindberg - Lennart Skargren 4 V-2 K 200 54.0/0.0
Bo Haglund - Bo Andersson Helga Lagergren - Hubert Thorson 2 N+2 E 170 51.0/3.0
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Barbara Lane - Nils Ahlén 3 N+1 E 170 51.0/3.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 2 N+1 E 140 41.0/13.0
Kerstin Karlström - Lena Göransson Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 2 N+1 E 140 41.0/13.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 N= E 140 41.0/13.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Aado Joandi - Maarja Joandi 2 N+1 E 140 41.0/13.0
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Jane Ellner - Barbro Larshagen 2 N+1 10 140 41.0/13.0
Fred Norling - Bertil Wahlström Johan Säfsten - Lars Nilsson 3 S= D 140 41.0/13.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 2 N+1 4 140 41.0/13.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 2 N+1 10 140 41.0/13.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Anders d´Aquino - Tor Simensen 3 V-1 2 100 32.0/22.0
Sidney Hage - Thure Söderberg Tomas Clason - Roger Boström Pass   29.0/25.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Mikael Hök - Boo Lindblom Pass   29.0/25.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Josef Jawitz - Ann-Christine Brask 1NT Ö= D -90 26.0/28.0
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud 3 S-1 5 -100 19.0/35.0
Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven Gunvor Westerberg - Marita Erikson 3 S-1 2 -100 19.0/35.0
Anita Deckel - Rune Strand Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 3 N-1 7 -100 19.0/35.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Inger Spängs - Berit Quennerstedt 3 S-1 7 -100 19.0/35.0
Margret Edström - Christine Hargevik Fredrik Alfredsson - Simon Bech 3 N-1 2 -100 19.0/35.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 3 S-1 E -100 19.0/35.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Britt Nylén - Åsa Albihn 4 S-2 Kn -200 7.0/47.0
Annika Nybom - Siv Önefäldt Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 4 S-2 Kn -200 7.0/47.0
Jan Olofsson - Alf Putzen (SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola 4 S-2 D -200 7.0/47.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3 S-2 D -200 7.0/47.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Björn Sörenstam - Thomas Berg 4 S-2 Kn -200 7.0/47.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin Hans Jitelius - Jan Nordlund 4 S-2 Kn -200 7.0/47.0
Peter Flodqvist - Bengt Lindholm Bengt Lauthers - Inga Bud 5D Ö= D -750 0.0/54.0
Birger Bogstag - Nils Wikstad     - 21.9/-