Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Väst giv
ingen i zon
D7
EK86
D2
ED652
6542
kn1072
5
9843
K3
9
EKkn108763
107
Ekn1098
D543
94
Kkn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Haglund - Bo Andersson Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 5D Ö-3 4 500 52.0/2.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Jane Ellner - Barbro Larshagen 5D Ö-3 4 500 52.0/2.0
(SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola Anita Deckel - Rune Strand 5D Ö-3 4 500 52.0/2.0
Peter Flodqvist - Bengt Lindholm Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 4 S+1 5 450 44.0/10.0
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Åke Falkunge - Michael Jungstedt 5 S= 5 450 44.0/10.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Mikael Hök - Boo Lindblom 4 S+1 5 450 44.0/10.0
Hans Jitelius - Jan Nordlund Birger Bogstag - Nils Wikstad 4 S+1 5 450 44.0/10.0
Fredrik Alfredsson - Simon Bech Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 5 N= E 450 44.0/10.0
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Sidney Hage - Thure Söderberg 4 S= 5 420 35.0/19.0
Tomas Clason - Roger Boström Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 N= E 420 35.0/19.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 4 N= E 420 35.0/19.0
Margret Edström - Christine Hargevik Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 4 S= 4 420 35.0/19.0
Helga Lagergren - Hubert Thorson Kerstin Karlström - Lena Göransson 5D Ö-2 E 300 26.0/28.0
Britt Nylén - Åsa Albihn Johan Säfsten - Lars Nilsson 5D Ö-2 E 300 26.0/28.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 5D Ö-2 K 300 26.0/28.0
Anders d´Aquino - Tor Simensen Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 5D Ö-2 E 300 26.0/28.0
Josef Jawitz - Ann-Christine Brask Berit Strandberg - Lars Strandberg 5D Ö-2 K 300 26.0/28.0
Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud Sigvard Carlefred - Per Skoglund 4D Ö-1 E 100 16.0/38.0
Olle Fahlén - Lena Fahlén Bengt Lauthers - Inga Bud 5 Ö-2 E 100 16.0/38.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven 4D Ö-1 E 100 16.0/38.0
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 4D Ö-1 K 100 16.0/38.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Annette Lindberg - Lennart Skargren 5 Ö-2 E 100 16.0/38.0
Annika Nybom - Siv Önefäldt Barbara Lane - Nils Ahlén 4 Ö-1 E 50 10.0/44.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Lennart Jatéus - Lars Dahlin 5 N-1 E -50 7.0/47.0
Fred Norling - Bertil Wahlström Aado Joandi - Maarja Joandi 4 N-1 E -50 7.0/47.0
Gunvor Westerberg - Marita Erikson Lars Thånell - Lars Ekenlöv 4 S-2 5 -100 2.0/52.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 5 N-2 E -100 2.0/52.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Inger Spängs - Berit Quennerstedt 5 N-2 E -100 2.0/52.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen     - 30.8/-