Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Öst giv
N-S i zon
3
Ekn83
942
Ekn932
KDkn962
K2
kn10853
1074
D965
D6
K874
E85
1074
EK7
D1065

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Fredrik Alfredsson - Simon Bech 4D S= K 710 54.0/0.0
Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed Annika Nybom - Siv Önefäldt 3NT S= K 600 52.0/2.0
Jane Ellner - Barbro Larshagen Fred Norling - Bertil Wahlström 4 V-3 E 150 50.0/4.0
Kerstin Karlström - Lena Göransson Lennart Jatéus - Lars Dahlin 4 S= K 130 46.0/8.0
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Peter Flodqvist - Bengt Lindholm 3 N+1 4 130 46.0/8.0
Josef Jawitz - Ann-Christine Brask Anders d´Aquino - Tor Simensen 4 S= K 130 46.0/8.0
Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 3 S= K 110 41.0/13.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Birger Bogstag - Nils Wikstad 3 N= 10 110 41.0/13.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 4D V-1 E 100 35.0/19.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Inger Spängs - Berit Quennerstedt 4 V-2 E 100 35.0/19.0
Hans Jitelius - Jan Nordlund Margret Edström - Christine Hargevik 4D V-1 E 100 35.0/19.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Gill Norberg - Ulla Bohlin 4D V-1 2 100 35.0/19.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Bengt Lauthers - Inga Bud 4 V-1 E 50 29.0/25.0
Anita Deckel - Rune Strand Sidney Hage - Thure Söderberg 3 V-1 E 50 29.0/25.0
Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud Helga Lagergren - Hubert Thorson 4 N-1 4 -100 20.0/34.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Elsy Bergstedt - Florence Bodin 4 N-1 10 -100 20.0/34.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Johan Säfsten - Lars Nilsson 5 S-1 K -100 20.0/34.0
Tomas Clason - Roger Boström (SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola 4 S-1 K -100 20.0/34.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 3NT S-1 K -100 20.0/34.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 5 S-1 K -100 20.0/34.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Mikael Hök - Boo Lindblom 3 S-1 K -100 20.0/34.0
Olle Fahlén - Lena Fahlén Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 3 V= E -140 9.0/45.0
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven 3 V= 2 -140 9.0/45.0
Britt Nylén - Åsa Albihn Aado Joandi - Maarja Joandi 3 V= E -140 9.0/45.0
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Barbara Lane - Nils Ahlén 3 V= E -140 9.0/45.0
Bo Haglund - Bo Andersson Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson 5 S-2 Kn -200 3.0/51.0
Gunvor Westerberg - Marita Erikson Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 4D S-1 K -200 3.0/51.0
Annette Lindberg - Lennart Skargren Margaret Eriksson - Marianne Karta 3D V= E -530 0.0/54.0
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg     - 16.0/-