Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Öst giv
Ö-V i zon
9865

D8
EDkn10764
EK43
EK8
E1052
K3
D102
Dkn75
K73
952
kn7
1096432
kn964
8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Änggård - Katarina Befrits Marianne Stockman - Ruth Mogård 4 V-3 E 300 58/0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Sigvard Carlefred - Anders Bodecker 4 Ö-2 8 200 56/2
Helga Lagergren - Thure Söderberg Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 Ö-1 8 100 52/6
Anders Spjuth - Lena Norlin Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 5 V-1 D 100 52/6
Britt Nylén - Åsa Albihn Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 4 Ö-1 8 100 52/6
Bo Haglund - Bo Andersson Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman 3 N-2 2 -100 48/10
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Johan Säfsten - Lars Nilsson 4D N-3 3 -500 45/13
Sidney Hage - Nils Wikstad Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 4D N-3 Kn -500 45/13
Kerstin Håstad - Anders Söderstedt Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson 3NT V= 9 -600 42/16
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein 4 V= D -620 39/19
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Anita Deckel - Rune Strand 4 V= D -620 39/19
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 3NT V+1 9 -630 35/23
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Barbara Lane - Nils Ahlén 3NT V+1 D -630 35/23
Henning Tingvall - Claes Melin Birgitta Elding - Marita Erikson 4NT V+1 E -660 19/39
Mikael Hök - Boo Lindblom Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 3NT V+2 D -660 19/39
Gunvor Westerberg - Anita Bäckström Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom 3NT V+2 E -660 19/39
Hans Jitelius - Jan Nordlund Franciska Levy - Wiktor Raldow 3NT V+2 D -660 19/39
Margareta Winell - Cecilia von Scheven Lennart Jatéus - Lars Dahlin 3NT Ö+2 2 -660 19/39
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Simon Ekenberg - Tomoko Hansen 3NT V+2 E -660 19/39
Barbro Wiberg - Inger Söderin Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 3NT V+2 10 -660 19/39
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Ulf Lindgren - Mona Hellingh 3NT V+2 E -660 19/39
Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 3NT Ö+2 10 -660 19/39
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3NT V+2 Kn -660 19/39
Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson Sten Rundin - Eva Belfrage 4NT V+1 D -660 19/39
Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns Gunilla Seth - Martina Thornton 3NT V+2 D -660 19/39
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Annette Lindberg - Birger Bogstag 3NT V+2 E -660 19/39
Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv 3NT V+2 D -660 19/39
Ulf Paulin - Alice Borin Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT V+3 6 -690 4/54
Jan Larsson - Christer Koch Erling Ribbing - Carl Asklöf 5D N-4 D -800 1/57
Åke Jeverud - Arne Svensson Bengt Rehnström - Bo Assarsson 5D N-4 D -800 1/57