Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Väst giv
Ö-V i zon
6
64
EK9762
10982
1094
Ekn103
kn
Dkn743
KD753
D872
D853
Ekn82
K95
104
EK65

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N78556
S88556
Ö54886
V54886
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Jarming - Monica Lannerud Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+2 4 460 42/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT S= 10 120 40/2
Anders Olsson - Sten Ahlgren Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N= K 110 36/6
Sanna Clementsson - Hans Mattsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3 N= K 110 36/6
Mari Segerberg - Carin Millar Helene Carstam - Ragnar Carstam 2 N+1 7 110 36/6
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö-1 4 100 31/11
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 Ö-1 E 100 31/11
Junot Delcomyn - Bertil Hansson Ove Jönsson - Thore Lindström 1NT S= 3 90 28/14
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 N-1 K -50 22/20
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N-1 5 -50 22/20
Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin Rolf Sjödahl - Ulla Öberg 3NT N-1 10 -50 22/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N-1 K -50 22/20
Stig Unoson - Eva Olsberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT S-1 D -50 22/20
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S-2 10 -100 14/28
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3NT S-2 10 -100 14/28
Christer Ekberg - Christina Niskanen Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S-2 10 -100 14/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Richard Korse - Olov Hägerfors 2 Ö= E -110 10/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 Ö+1 E -140 7/35
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö= E -140 7/35
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mats Holm - Lena Jönsson 3NT S-3 10 -150 3/39
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ester Schneider - Dennis Alsensjö 3NT S-3 10 -150 3/39
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Louise Grandinsson - Christina Leander 2NT S-4 10 -200 0/42